ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

واردات کالا از چین

واردات کالا از چین

در طول چند دهه گذشته اقتصاد کشور چین رشد چشمگیری داشته و به همین سبب دومین رتبه اقتصاد قدرتمند جهان را، کشور چین در اختیار دارد. همچنین با قوی تر شدن روابط تجاری ایران و چین، اکثر بازرگانان به فکر واردات از چین افتاده اند. چین بزرگترین تولیدکننده ی انواع کالا و بزرگ ترین صادر کننده در جهان است. در ادامه این مطلب قصد داریم صفر تا صد تجارت با چین و نحوه واردات کالا از چین به ایران را توضیح خواهیم داد:

پرسودترین کالاها برای واردات از چین

سوال بسیاری از بازرگانان که از کارشناسان ما می پرسند، این است که چه کالاهایی از چین وارد کنیم که سود بیشتری داشته باشد؟ اما در پاسخ منطقی باید بگوییم که هر کالایی که توانایی فروش آن را دارید، پرسود است. در ادامه برخی از کالاهای پرسود که در چند سال اخیر از چین وارد کشور شده را لیست کرده ایم:

نحوه واردات کالا از چین

واردات کالا واژه شناخته شده ای برای تمام اعضا جامعه است و شاید بتوان گفت هر شخص تا کنون یک بار به فکر واردات کالا افتاده باشد و اولین مقصد برای واردات کالا از چین است. واردات کالا شامل چند مرحله است که قصد داریم به طور خلاصه و مفید به توضیح این موارد بپردازیم:

۱. شناسایی کالا و  تامین کننده کالا

خرید کالا یکی از مهمترین موارد در بحث واردات کالا است که تا حد زیادی تضمین کننده سود شما در واردات است و یافتن یک فروشنده شناخته شده و مطمئن و شناخت کافی نسبت به محصول مد نظر یکی از موارد حیاتی در این امر است.

در ابتدا باید محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از برسی دقیق نسبت به واردات آن اقدام کنید. سپس باید یک تامین کننده یا تولیدکننده مناسب شناسایی کنید که این کار با توجه به گستردگی بازار چین به تنهایی برای اکثر افراد کار بسیار دشوار خواهد بود. به همین سبب پیدا کردن تولیدکننده باید به واسطه یک شرکت بازرگانی که کارشناسان آن با زبان چینی مسلط هستند؛ انجام شود.

برسی اعتبار تامین کننده

بعد انتخاب کالا برای جلوگیری از کلاه برداری ماهیت و اعتبار فروشنده چینی باید چک شود. به همین دلیل شرکت چینیران با داشتن دفاتر فعال در شهر های مختلف چین و با استفاده از کارشناسان مسلط به زبان چینی با تامین‌کننده کالا تماس گرفته و با توجه به برخی معیارها، سوابق و مدارک معتبر ماهیت آن شرکت تایید می شود. پس از تایید اصالت کمپانی مراحل خرید و ثبت سفارش انجام می شود.

۲. خرید و پرداخت هزینه کالا

پرداخت هزینه کالا از ایران به چین و یا هرجایی در جهان با توجه به تحریم های بین المللی بر سیستم بانکی ایران سالهاست که دچار مشکلات و چالش های فراوانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر از حواله یوان چین روی لینک کلیک کنید.

از انجایی که تجارت هیچ گاه قابل توقف نیست همیشه راه هایی برای پرداخت وجه وجود دارد. در کشور برای انتقال وجه کالا چند روش قابل انجام است:

 • تامین ارز از سامانه نیما
 • تامین ارز از محل ارز شخص
 • تامین ارز از محل صادرات خود
 • تامین ارز از محل صادرات دیگران

۳. انتخاب روش حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا یکی از اصلی ترین موارد در واردات کالاست و داشتن اطلاعات در زمینه حمل و نقل و شرایط و مراحل آن امری حیاتی برای واردات کالا از چین است. معمولا اولین نکته ای که در حمل و نقل کالا به نظر شما میرسد ارتباط با یک شرکت حمل و نقل و دریافت قیمت حمل کالاست اما پیش ازآن نیاز است شما مواردی را بدانید تا بتوانید بهترین و روش را برای حمل و نقل کالای خود را در ذهن خود ترسیم کنید.

حمل و نقل کالا از چین به ایران با 2 روش دریایی و هوایی امکان پذیر است. که متداول ترین روش حمل به صورت دریایی است. هر چند نوع کالا و ارزش آن در انتخاب روش حمل کالا تاثیرگذار است. در ادامه تفاوت های حمل هوایی و دریایی مورد بررسی قرار می گیرد:

حمل بار هوایی از چین به ایران

حمل بار هوایی از چین به ایران از 4 فرودگاه اصلی چین شامل: فرودگاه شانگهای، فرودگاه پکن و فرودگاه شنزن و گوانجو امکان پذیر است و با توجه به شرایط کنونی و مشکلات ویروس کرونا در هر هفته یک الی دو پرواز به مقصد فرودگاه امام خمینی در تهران صورت می پذیرد. تمامی هواپیماها که از مقصد چین به ایران حرکت می کنند هواپیمای مسافری است.

مزایا و معایب حمل هوایی

نقطه قوت حمل با هواپیمای مسافربری نسبت به هواپیمای باربری سرعت بیشتر و زمان کمتر برای رسیدن به مقصد است. ولی هواپیمای مسافری به دلیل عدم امکان بارگیری کالای حجیم امکان حمل کالاهایی با ارتفاع بیش از یک و نیم متر را ندارد. از طرفی دیگر سرعت ارسال کالا به صورت هوایی نسبت به دریایی بیشتر است.

مدت زمان حمل هوایی از چین

در روش حمل هوایی میانگین مدت زمان ارسال بار از چین در خوشبینانه ترین حالت 4 روز و در بدبینانه ترین حالت 10 روز است. بنابراین ارسال بار هوایی از نظر صرفه جویی در زمان به صرفه تر است. همچنین خدمات حمل بار هوایی یکی از ایمن‌ترین خدمات برای حمل و نقل به ایران است. اما با توجه به این که هزینه حمل هوایی از چین نسبت به حمل دریایی گران تر است باید به صرفه ترین روش حمل را انتخاب کنیم.

برای استعلام  هزینه حمل هوایی از چین روی لینک مقابل کلیک کنید

حمل بار دریایی از چین به ایران

هرچند به دلیل شیوع ویروس کرونا و برهم خوردن توازن تعداد کانتینر در شرق و غرب دنیا قیمت کانتینر نسبت به سال های گذشته 2نیم تا 3 برابر گردیده است ولی همچنان حمل بار دریایی از مقرون به صرفه ترین روش های حمل و نقل است. امکان حمل بار به صورت دریایی هم به صورت FCL (کانتینر کامل) و LCL (خرده بار دریایی) و یا گروپاژ به مقصد ایران امکان پذیر است.

برای حمل بار دریایی میتوان از شرکت های حمل خارجی و یا کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

مزایا و معایب استفاده از کشتیرانی خارجی

استفاده از خط کشتیرانی خارجی برای حمل بار دریایی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایا
 1. امکان دریافت زمان دقیق حرکت کشتی
 2. زمان کمتر رسیدن به مقصد
 3. امکان بارگیری در تمامی بنادر کشور چین
معایب
 1. قیمت حمل بالاتر نسبت به کشتیرانی جمهوری اسلامی
 2. دریافت هزینه های بندری و دموراژ (هزینه دیرکرد تحویل کانتیر) بیشتر نسبت به کشتیرانی جمهوری اسلامی

برای استعلام نرخ کانتینر و هزینه حمل دریایی از چین روی لینک مقابل کلیک کنید.

مزایا و معایب استفاده از کشتیرانی جمهوری اسلامی

استفاده از خط کشتیرانی جمهوری اسلامی برای حمل بار دریایی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایا
 1. قیمت حمل پایین تر نسبت به کشتیرانی های خارجی
 2. دریافت هزینه های بندری و دموراژ (هزینه دیرکرد تحویل کانتیر) کمتر نسبت به کشتیرانی خارجی
معایب
 1. زمان بیشتر رسیدن به مقصد
 2. عدم امکان دریافت زمان دقیق حرکت کشتی
 3. عدم امکان بارگیری در تمامی بنادر کشور چین

۴. ترخیص کالا در گمرک

ترخیص کالا کلیه اقدامات گمرکی است که برای ازاد سازی کالاهای وارداتی یا صادرات , پرداخت و محاسبه عوارض و مالیات, تهیه اسناد و مدارک لازم بصورت فیزیکی یا الکترونیکی, اماده سازی حقوق و سود بازرگانی گفته می شود که معمولا توسط خود صاحبان کالا یا نماینده های حقوقی انها انجام می شود. اهمیت ترخیص کالا در تعیین ارزش کالاهای ترخیص شده است.

مراحل ترخیص کالا از چین

مراحل ترخیص کالا از چین بصورت خلاصه عبارت است از :

 1. اماده سازی
 2. ثبت اسناد واردات یا صادرات بصورت فیزیکی یا الکترونیکی
 3. محاسبه وجوه نظیر سود بازرگانی حقوق گمرکی مالیات و …
ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور با چینیران

نقاط قوت واردات کالا از چین

واردات کالا از چین به ابران یکی از بزرگترین نقاط قوت در صنعت بازرگانی کشور است. بازرگانی یکی از مشاغل پرسود است که از دیر باز مورد توجه تمامی فعالان اقتصادی بوده. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد بستر اینترنت این فرایند بسیار وسیع تر در تمامی نقاط جهان در حال انجام است.

کشور چین با توجه به دارا بودن یک پنجم جمعیت جهان و سیاست های دقیق و بلند مدت در خصوص تولید محصولات و رقابت با دیگر کشورها فعال در تمامی حوزه های تولید توانسته سهم بزرگی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد و خود را به عنوان بزرگترین شریک تجاری جمهوری اسلامی ایران تثبیت کند.

اما تجار ایرانی در این فرایند بازرگانی شاهد مشکلات و کاستی هایی هستند که در شرایط فعلی کشور ایران تشدید نیز گشته که به مواردی چون عدم تسلط به زبان بین الملل در اکثر مناطق کشور چین، افزایش هزینه سفر به این کشور از بابت خرید حضوری کالا، مشکلات خدمات پرداخت ارز و عدم شناخت کافی از کیفیت کالا و اصالت کمپانی ارائه دهنده خدمات و …

واردات کالا از چین

شرکت واردات کالا از چین

شرکت حمل و نقل بین المللی چینیران (بازرگانی اسپاد راه شرق) با اتکاء بر کادر مجرب و با سابقه در انجام معاملات بین المللی و آشنایی کامل به زبان چینی و با ارائه بهترین تولیدکنندگان و محصولات و بررسی سوابق کاری آن شرکت با بهره گیری از منابع اطلاعاتی قوی در تسهیل این روند به شما یاری میرسانند. تا با خاطری آسوده بدون نیاز به سفر به این کشور از تجارتی پر سود بهره مند گردید.

فقط کافیست برای اطلاع از شرایط همکاری، قیمت واردات حمل کالا، ترخیص کالا از چین و مشاوره واردات کالا از چین شماره 62999697-021 تماس حاصل فرمائید.

کالاهای ممنوعه برای واردات از چین

بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، واردات برخی از کالاها و یا صادرات آنها ممنوع است. در ادامه لیستی از کالاهای های ممنوعه برای واردات را مشاهده خواهیم کرد:

 • مشروبات الکلی
 • وسایل مربوط به قمار
 • سلاح، مهمات و کالاهای انفجاری
 • مواد مخدر
 • لوازم آرایشی
 • و یا هر کالایی که در کشور بومی سازی گردیده است

هزینه واردات کالا از چین

عوامل زیادی در هزینه های واردات از چین تاثیر گذارند که بر اساس ماهیت کالا، روش حمل و نقل، در ادامه این هزینه ها را برایتان لیست کرده ایم.

 • هزینه خرید کالا
 • هزینه ثبت سفارش و تخصیص ارز
 • هزینه خدمات حمل و نقل کالا
 • هزینه انبارداری
 • هزینه ترخیص کالا در گمرک
 • هزینه بیمه باربری

دیگر هزینه های گمرکی

 • خدمات بندری
 • نمونه برداری
 • استاندارد
 • بارگیری و تخلیه
 • عوارض وزارت راه و شهرداری

از دیگر موارد پرداختی در گمرک می توان به 4% پرداختی علی الحساب دارایی و 9% ارزش افزوده و یا سهم دیگر ارگان ها مانند: هلال احمر و وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد.

سوالات متداول واردات کالا از چین

بهترین کالا برای واردات از چین چیست؟

بهترین کالاها برای واردات از چین کالایی است که فروخته شود. اما پرتکرار ترین کالا های وارد شده از چین به ایران با توجه به شرایط کنونی کشور شامل: مواد اولیه، ماشین آلات، و لوازم یدکی خودرو و قطعات الکترونیکی و مکانیکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

حداقل سرمایه برای واردات از چین چه مقدار است؟

بسته به نوع بازار هدف؛ شما می توانید از سرمایه ای بین 50 تا 100 میلیون تومان برای شروع بازرگانی بین المللی در حوزه عمده فروشی اقدام نمایید.

واردات کالا از چین با چه روشی بهتر است؟

ارزان ترین روش حمل کالا از چین به صورت دریایی است. هرچند نوع کالا و ارزش آن در انتخاب روش حمل کالا تاثیر گذار است.

سایر مطالب مرتبط:

18 نظر

  • سلام جناب واعظی عزیز. بسته به ماهیت کالا و تخصصی بودن کالا دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره 66754666 تماس بگیرید.

  • سلام جناب اویسی عزیز. حمل هوایی از زمان رزرو پرواز تا رسیدن به مقصد بین 3 تا 5 روز، ولی زمان رزرو کانتینر تا زمان ارسال به مقصد بین 35 تا 45 روز می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 66754666 تماس بگیرید.

 • کدوم کالاهای چین در حال حاضر وارداتش به ایران ممنوعه؟ از چه سایتی میشه متوجه شد؟

  • سلام دوست عزیز
   به طور کلی میشه گفت کالا هایی که در ایران تولید میشوند و یا کالاهایی که لوکس حساب میشن و به دلیل شرایط کشور ارز زیادی برای واردات انها صرف میشه.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

 • سلام، برا واردات لوازم جانبی موبایل حدود 50 کیلو (کابل، کلگی شارژر، گلس و بک کاور) حداقل سرمایه ای که نیازه چقدره؟ هزینه حمل و ترخیصش هم بگید. ممنون از راهنمایی تون

  • سلام دوست عزیز
   امکان حمل بار زیر 100 کیلو نداریم. و بطور دقیق نمیشه گفت هزینه خرید ۵۰ کیلو بار چقدر میشه. چون قیمت خیلی از اجناس با هم مختلفه. مثلا شارژر و کابل، ۵ یوان داریم ۵۰ یوان داریم ۱۰۰ یوان هم داریم….
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   خیر تمام کالاهای ورودی به گمرک باید از گمرک عبور کند و حقوق ورودی آن پرداخت گردد.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • سلام دوست عزیز
   بله امکان پذیره با استفاده از کارت بازرگانی شرکت.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • سلام دوست عزیز
   بله . این مجموعه با در اختیار داشتن تیم مجرب که مسلط به زبان چینی هستن خدمات استعلام قیمت ، ارزیابی و… رو انجام میدن.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

 • من میتونم عکس کالایی رو که میخوام براتون بفرستم و شما برام توی تائوبائو پیداش کنین و بهم قیمت بدین؟!

  • سلام دوست عزیز
   بله . با دادن مشخصات کالای مورد نظر ، خدمات استعلام بهترین قیمت ، خرید و پرداخت انجام میشه.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.