ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

استعلام هزینه حمل دریایی از چین

استعلام هزینه حمل دریایی از چین

هزینه حمل دریایی از چین به ایران و امارات

امکان استعلام هزینه حمل دریایی از چین به ایران و امارات در کمترین زمان و با بهترین قیمت، از دیگر خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی چینیران می باشد. بر خلاف دیگر شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل، چینیران به صورت تخصصی در زمینه حمل کالا، بسته بندی کالا، انبارداری و ترخیص کالا از چین به ایران فعالیت دارد؛ و این امر باعث گردیده تا انجام فرایند حمل شما به صورت کاملا حرفه ای صورت پذیرد.

برای استعلام هزینه حمل دریایی از چین به ایران و امارات فقط کافی است با کارشناسان  مجموعه ما در ارتباط باشید و در خصوص قیمت حمل دریایی از چین به صورت خرده بار، قیمت حمل به صورت کانتینری و هزینه ترخیص کالا از چین مطلع شوید.

چگونه هزینه حمل دریایی را کاهش دهیم؟

حمل دریایی ارزان از چین به ایران در شرایط ارزی کنونی کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است. با توجه به افزایش بی سابقه قیمت ارز در کشور و مشکلات عدیده در خصوص واردات کالا، قیمت حمل کالا بیشتر از مورد توجه است. حال چگونه میتوان قیمت حمل کالای خود را کاهش دهیم؟

کاهش هزینه حمل دریایی از چین به ایران به چند پارامتر بستگی دارد و به شرح زیر است:

 

تماس با کارشناس حمل و نقل

 

1- انتخاب بندر مناسب در مبدا

انتخاب بندر مناسب نقس بسیار مهمی در هزینه های پرداختی شما شامل حمل داخلی و هزینه های بندری ایفا میکند. انتخاب بهترین و نزدیکترین بندر نسبت به کارخانه تولید کننده محصول شما میتواند تا 20% از هزینه های حمل شما را کاهش دهد. البته در شرایط خاص نیز امکان انتخاب بندری با فاصله بیشتر نسبت به کارخانه صورت میگیرد که دلایل آن شامل موارد زیر است:

 • قیمت پیشنهادی بهتر برای حمل از آن بندر
 • عدم امکان ارسال کالا به ایران از بندر مورد نظر
 • زمان حرکت کشتی و فاصله کمتر بندر مورد نظر تا بندر مقصد

2- انتخاب بندر مناسب در مقصد

انتخاب بندر مناسب در مقصد نیز بسیار مهم است. با انتخاب بهترین بندر شما در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. برای مثال تمام کشتی های کانتینر بر در ابتدا در بندر شهید رجایی در بندرعباس پهلو میگیرند و سپس کانتینر ها از بندر شهید رجایی به کلیه بنادر دیگر در ایران ترانشیپ می‌شوند. با توجه به این موضوع همیشه بهترین نرخ برای حمل کالا به صورت کانتینر برای بندر شهید رجایی است.

3- انتخاب بهترین شرکت کشتیرانی

انتخاب بهترین شرکت کشتیرانی در قیمت حمل تا 50% تاثیر گذار است. در سالهای نچندان دور که قیمت مصوب برای حمل کانتینر از چین به ایران برابر 900 دلار بود میتوانستید با در نظر گرفتن شرکت کشتیرانی مناسب تری هزینه حمل بار با کشتی از چین به ایران را تا 500 دلار تقلیل دهید.

4- محاسبه دموراژ احتمالی و هزینه آن

دموراژ یا هزینه دیر کرد کانتینر نیز جزو مواردی است که معمولا به آن توجه نمیشود. ولی با بالا رفتن تعرفه دیرکرد کانتینر و افزایش قیمت دلار توجه به آن در هزینه های شما بسیار مهم است.

برای مثال دموراژ کانتینر در شرکت های خارجی به صورت دلاری اعلام میشود. و برای کشتیرانی جمهوری اسلامی به صورت ریالی دریافت میگردد. در نظر گرفتن فری تایم (free time) هر شرکت کشتیرانی برای پرداخت دموراژ بهترین راه برای محاسبه و انتخاب بهترین گزینه است.

هزینه حمل دریایی از چین

اطلاعات مورد نیاز برای استعلام هزینه حمل دریایی از چین

برای اینکه بتوانید استعلام دقیق تر در زمان کوتاه تری داشته باشید بهتر است این اطلاعات را پیش از، استعلام هزینه حمل دریایی از چین، از فروشنده کالا و یا تامین کننده خود دریافت کنید.

1- زمان حدودی تحویل کالا

زمان تحویل کالا شما در چین یکی از مهمترین پارامتر های رزرو کانتینر است. با توجه به برنامه حرکت کشتی از چین و زمان مورد نیاز برای بارگیری و حمل، از انبار فروشنده تا بندر، اطلاع از زمان تحویل کالا، باعث ارائه قیمت حمل مناسب تر و دقیق تر به شما دارد.

در نظر داشته باشید که اگر زمان تحویل کالای شما و زمان حرکت کشتی به طور دقیق محاسبه نگردد، باعث از دست دادن رزرو مورد نظر و افزایش قیمت حمل کالا را در بر خواهد داشت. پس باید در نظر داشته باشیم تا با انتخاب زمان صحیح و حساب شده نسبت به فرایند اقدام نماییم.

2- آدرس دقیق کارخانه و یا فروشنده کالا

آدرس دقیق کارخانه در محاسبه هزینه های داخلی چین و انتخاب بهترین و نزدیک ترین بندر بسیار موثر است. در نظر داشته باشید که انتخاب بندر مناسب در مبداء، تا حد زیادی باعث کاهش هزینه حمل و کرایه کانتینر شما میشود.

برای مثال بندر اعلامی توسط فروشنده، نسبت به بنادر دیگر دارای کرایه بیشتر و یا هزینه حمل داخلی بیشتر باشد. در این زمان با بررسی چندین بندر که در نزدیکی محل کارخانه فروشنده و یا انبار آنها باشد میتوان به قیمتی بهتر دست یافت.

3- مقصد نهایی و محل تحویل کالا

برای استعلام هزینه حمل دریایی از چین باید در نظر داشته باشیم که مقصد نهایی کالا شما به کدام بندر است. به عنوان مثال برای کرایه کانتینر از چین به ایران، مقصد تمامی کشتی های کانتینر بر بندر شهید رجایی در بندرعباس است. و اگر شما قصد ارسال کالا را به بندر بوشهر و یا خرمشهر داشته باشید کالای شما ابتدا به مقصد بندرعباس حمل و سپس توسط کشتی های کوچک کانتینر بری که فیدر نام گذاری شده اند به بندر مقصد نهایی ارسال میگردند.

همچنین در خصوص حمل دریایی به امارات نیز این تفاوت وجود دارد و محموله شما بسته به نوع کالا و برند آن امکان ارسال به بندر جبل علی و یا شارجه، میتواند مقصد متفاوتی داشته باشد.

4- فرمت خرید کالا در چین (EXW, FCA, FOB)

فرمت خرید کالا در چین
فرمت خرید کالا در چین

فرمت خرید کالا و یا اینکوترمز خرید کالا یکی از مهمترین های این موارد است به شکلی که تا 25% امکان افزایش و یا کاهش هزینه حمل شما را در پی خواهد داشت. در ادامه به برسی اجمالی این ترمز های حمل و نقل دریایی خواهیم پرداخت.

EXW

در این روش فروشنده کالا تنها وظیفه بارگیری را بر عهده دارد و تمام هزینه های حمل داخلی در چین و هزینه اسناد صادراتی و گمرکی چین بر عهده خریدار است. این روش بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد، که فروشنده مبلغ پیشنهادی که برای انجام فرایند گمرکی به خریدار ارائه میکند بیشتر از حد معمول باشد و یا کالای فروخته شده دارای ممنوعیت بای صادراتبه کشور مقصد باشد.

برای مثال با توجه به تحریم های ایالات متحده آمریکا، در بسیاری از موارد شرکت به دلیل ترس از تحریم کالای خود را به صورت EXW به خریداران ایرانی ارائه میکنند تا در اسناد صادراتی آنها اسمی از ایران برده نشود.

FCA

در این روش خرید کالا فروشنده کالا هزینه حمل داخلی کالا را از انبار خود تا بندر و یا انبار شرکت حمل بر عهده میگیرد. این روش در مواردی که قصد خرید کالا از چند فروشنده را دارید بسیار پر کاربرد است.

بدین ترتیب که شما فروشنده اصلی خود را که بیشترین میزان خرید شما را شامل میشود به عنوان مقصد ارسال کالا خود به دیگر فروشندگان معرفی میکنید و بدون هیچ هزینه ای کالای شما به انبار فروشنده اصلی انتقال پیدا میکند و سپس اقدام به ارسال کالا تجمیع شده به بندر برای حمل دریایی میکنید. با این روش شما تا حد زیادی در هزینه حمل دریایی و پرداختی های خود صرفه جویی خواهید کرد.

FOB

این ترم از تحویل کالا یکی از پرکاربرد ترین و شناخته شده ترین روش در نوع حمل کالا دریایی در دنیا است. در این مدل فروشنده تمامی مراحل حمل داخلی و هزینه های مربوط به گمرک چین در خصوص صادرات را پرداخت میکند. این روش در نگاه اول تنها به نفع خریدار است اما با توجه به قوانین کشور چین از بابت معافیت مالیاتی صادرکنندگان تا حد زیادی حتی پر سود تر از روش های تحویل کالا برای حمل از چین است.

کشور چین برای تشویق تولیدکنندگان به صادرات، در صورت ارائه مدارک صادراتی به گمرک این کشور، شرکت فروشنده را به میزان فروش کالای مورد نظر از مالیات معاف میکند که این معافیت تا 17% از ارزش بار را شامل میگردد. و در بسیاری از موارد باعث میشود قیمت خرید کالای شما حتی پایین تر از قیمت خرید کالا به صورت درب کارخانه و یا EXW گردد و در هزینه های حمل از چین بسیار تاثیر گذار باشد.

CIF

این ترم به این صورت است که شرکت یا کارخانه تحویل دهنده کالا تمامی هزینه ها شامل هزینه های داخلی و گمرکی کشور چین و هزینه اجاره کانتینر تا گمرک کشور مقصد پداخت میکند. در نظر داشتید باشید تمامی هزینه های گمرکی کشور مقصد توسط شما تاجر گرامی باید پرداخت گردد.

یکی از مشکل های خرید به صورت CIF این است که در بسیاری از موارد با توجه به اطلاع نداشتن از شرایط گمرک توسط کارخونه و یا شرکت چینی امکان این وجود دارد کالای شما در گمرک مقصد به مشکلاتی اعم از صحیح نبودن و عدم مطابقت شرح کالا و کد انحصاری اعلامی برای کالای شما با کد محصول در گمرک مقصد رو به رو شود و برای شما در گمرک ایران دردسر ساز شود.

مشکل دوم این است که در بسیاری از موارد فروشنده کالا را به شدت گرونتر به شما میفروشد. و 2 برابر هزینه حمل را روی کالا از شما تاجر گرامی دریافت میکند و کار حمل کالای شما در دیرترین زمان و با ارزانترین شرکت ها حمل میدهد تا به سود و منفعت بیشتری از فروش کالا به شما برسد.

جهت استعلام قیمت حمل کانتینر از چین به ایران بر روی لینک مقابل کلیک کنید و قیمت های بروز و دقیق را استعلام بگیرید.

5- وزن و حجم کالا

بیشتر تصور میشود که ملاک حمل بار دریایی حجم کالا و ملاک حمل بار هوایی وزن کالا است که تا حد زیادی درست است. اما موارد استثنا نیز وجود دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت:

در قوانین حمل از چین و یا دیگر نقاط جهان، باید در نظر داشت که وزن کالا در حمل دریایی و حجم کالا تاثیر گذار است. برای مثال اگر کالای شما برای حمل دریایی از چین وزن بیشتر از 26 تن داشته باشد امکان حمل کالای شما در یک کانتینر مقدور نیست حتی اگر کمی یا حتی بیشتر فضای داخل کانتینر خالی باشد.

و یا در حمل هوایی اگر حجم کالای شما بیشتر از وزن کالای شما باشد شرکت کرییر یا خط هوایی برای حمل کالا ملاک حجم کالا را در نظر میگیرد. شما میتوانید برای اطلاع از نحویه محاسبه هزینه حمل هوایی از چین از طریق لینک زیر به مطالعه دقیق تر این موضوع بپردازید.

هزینه حمل بار دریایی از چین به ایران
هزینه حمل بار دریایی از چین به ایران

 

خدمات شرکت حمل و نقل چینیران

 

چینیران با سابقه بیش از 15 ساله در زمینه حمل و نقل از چین به ایران یکی از تخصصی ترین شرکت ها در زمینه واردات کالا از چین، حمل بار از چین به ایران و امارات به صورت هوایی و دریایی، ترخیص کالا از چین و… است و تلاش میکند با بهترین خدمات و بهترین نرخ شما تجار عزیز را در دستیابی به یک تجارت پر سود یاری کند. برای اطلاع از شرایط همکاری و استعلام هزینه حمل دریایی از چین و استعلام هزینه حمل هوایی از چین با شماره تلفن ۶۲۹۹۹۶۹۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

چگونه هزینه حمل دریایی را کاهش دهیم؟

عوامل زیادی در کاهش هزینه حمل دریایی تاثیرگذارند. برای مثال: 1-انتخاب بندر مقصد و مبدا، 2-نوع فرمت خرید کالا در چین، 3-انتخاب بهترین شرکت کشتیرانی چینی و ایرانی 4-آدرس دقیق کارخانه و یا فروشنده کالا و ... به همین دلیل بهتراست با (مشاور حمل‌و‌نقل شرکت چینیران) تماس بگیرید تا شمارا در کاهش هزینه ها تا حد ممکن راهنمایی کند.

حمل بار دریایی با کشتیرانی ایرانی بهتر است یا کشتیرانی چینی؟

انتخاب کشتیرانی ایرانی و خارجی هم مزایا و معایبی دارد، برای مثال کشتیرانی چینی: امکان بارگیری از تمامی بنادر کشور چین را دارد، اما زمان کمتری برای رسیدن به مقصد صرف میشود. کشتیرانی ایرانی: هم ارزان تر بوده و هزینه های بندری کمتری هم دارد...

سایر مطالب مرتبط:

22 نظر

 • سلام حزینه حمل ۴ کارتن عدسی عینک از چین تا دبی دریایی را
  برایم معلومات بدهید لطفا و اگر ۲۰ کارتن باشد برای هر کارتن چقدر
  باید بپردازیم و اینکه به یوان پرداخت میشود یا ریال ممنونم میشم
  اگر راهنمایی بفرماید تشکر

  • سلام دوست عزیز. کارتن ها چه ابعادی دارند؟
   (در کل برای ۴ کارتن ۱۰۰۰ یوان و برای ۲۰ کارتن ۲۰۰۰ یوان)

  • سلام دوست عزیز
   مبدا بارگیری از کدام بندره؟ (بندر مبدا برای بارگیری در قیمت بسیار تاثیر گذاره). به طور کلی قیمت حمل از ۳۷۰۰ دلار تا ۴۲۰۰ دلار متغیر می باشد.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • برای حمل کیلویی ۵۰ یوان برای هر کیلوگرم
   برای محاسبه هزینه ترخیص و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد

  • سلام دوست عزیز
   هزینه حمل یک کانتینر 20 فوت برابر با ۳۸۵۰ دلار. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • سلام دوست عزیز
   واردات پارچه به ایران جز پارچه رو مبلی و پارچه چادری ممنوعه.
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

 • سلام هزینه حمل ۲.۵ تن فولاد از شرکتی درشانگهای بصورت EXW
  تا بندر سعید رجایی و داخل انبار تا مرحله صدور قبض انبار چقدر
  هست
  خیلی ممنون

  • سلام روز بخیر
   برای استعلام هزینه حمل لطفا از طریق واتساپ شرکت و یا تماس با کارشناسان حمل با شماره 02162999697 تماس حاصل فرمایید

 • سلام من یه بار اسپیکر به تعداد 60 عدد و وزن هرکدام 6 کیلو .جمعا 360 کیلو میشه .هزینه حمل و گمرکیش چقدر میشه

  • سلام دوست عزیز
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

  • سلام دوست عزیز
   برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166754666 تماس گرفته و یا شماره خود را در همین بخش برای ما ارسال کنید تا کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.