ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

استعلام قیمت کانتینر از چین

استعلام قیمت کانتینر از چین

 حمل بار به صورت دریایی یکی از قدیمی ترین راه های انتقال کالا و از امن ترین و ارزان ترین روش های حمل بار، در دنیاست. مهمترین دلیل برای بازرگانان، ارزان بودن این روش در مقایسه با دیگر روش ها و دلیل دیگر آن امن بودن و خطر کمتر نسبت به دیگر روش ها برای حمل نقل کالا است. در ادامه قیمت حمل کانتینر از چین به ایران 2022 بررسی می شود.

استعلام قیمت کانتینر از چین به ایران و دبی

بهتر است نگاهی کوتاه به آمارهای وارداتی کالا به کشور ایران بیندازیم. بیشتر واردات کالا به ایران از 3 کشور چین، کره جنوبی و امارات متحده عربی است. در نظر داشته باشید که هیچ یک از این سه کشور با ایران مرز زمینی ندارند. بنابراین تنها روش برای حمل کالا بصورت هوایی یا دریایی می باشد. این نشان دهنده این است که بخش اعظم واردات کالا به ایران به صورت دریایی صورت میگیرد.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا در خصوص حمل بار دریایی و هزینه حمل کانتینر از چین به ایران به شما کمک کنیم. برای استعلام قیمت کانتینر از چین باید به چند نکته توجه داشته باشید:

انتخاب بندر

انتخاب بندر مناسب تاثیر به سزایی در هزینه تمام شده حمل و نقل کالای شما ایفا میکند. همچنین محل جغرافیایی کارخانه و یا شرکتی که قصد خرید محصول از آن را دارید هم تاثیر بسیاری در هزینه های شما دارد. کشور چین بسیار پهناور است و انتخاب بهترین و نزدیک ترین بندر به کارخانه و یا شرکتی که قصد خرید از آن را دارید، برای انتقال کالای شما بر روی قیمت موثر است. هرچه فاصله کارخانه تا بندر مورد نظر کمتر باشد، شما هزینه کمتری بابت حمل و نقل داخلی پرداخت خواهید کرد.

وزن و اندازه کالا

ابعاد، اندازه و وزن کالایی که قصد خرید آن را دارید و انتخاب نوع کانتینری که برای شما در نظر گرفته میشود بسیار موثر است. نوع کانتینر در قیمت حمل بار دریایی تاثیر گذار است.

زمان مناسب حمل

یکی از دلایل دیگر در کاهش یا افزایش هزینه حمل و نقل زمان در نظر گرفته شده برای حمل کالای خریداری شده است. در کشور چین مانند کشور ایران تعطیلات رسمی زیادی وجود دارد، که این تعطیلات در ارسال کالا تاثیر گذار است. برای مثال هر ساله با توجه به سال نو و تعطیلات طولانی در این کشور، حجم ارسال و ترافیک ارسال کالا بالا می رود. بنابراین شاهد کمبود کانتینر خالی در چین هستیم. که این امر باعث افزایش قیمت کانتینر برای حمل از چین می شود.

بندر مقصد

مقصد مورد نظر شما کدام یک از بنادر ایران است؟ مقصد نهایی تمامی کشتی های اقیانوس پیما به ایران و بندر شهید رجایی، که در بندر عباس واقع شده است. اگر قصد ارسال محموله به یکی دیگر از بنادر جنوب ایران را دارید باید آن را از گمرک شهید رجایی ترانسشیپ (ترانشیپ) کنید.

اصطلاح ترانشیپ به معنی جابه جایی کالا از یک کشتی به کشتی دیگر است. یعنی ابتدا باید محموله شما به بندر شهید رجایی حمل شود و از آنجا به یک کشتی کوچکتر انتقال پیدا کند و به مقصد دوم انتقال یابد.

با توجه به شرایط فوق و شرایط کشور چین فرقی ندارد شما از کدام شهر و یا کدام بندر، چه میزان بار در چه نوع کانتینری نیاز داشته باشید. کانتینر مورد نیاز شما 20 فوت باشد یا 40 فوت، محموله شما FOB یا EXW باشد. ما در هر زمان و در هر شرایط بهترین نرخ را برای شما محاسبه خواهیم کرد.

 

تماس با کارشناس برای استعلام قیمت کانتینر

 

کاهش نرخ کانتینر

پس از افزایش شدید نرخ کانتینر در دوران کرونا و کمبود کانتینر در جهان، با کاهش شدید قیمت کانتینر روبه رو شده ایم. بسیاری از فعالان حوزه کشتیرانی و حتی بازرگانان به این تنیجه رسیده اند که کاهش قیمت کانتینر ادامه دار خواهد بود. در سه ماه اخیر قیمت کانتینر چیزی در حدود 1000 تا 1500 دلار کاهش یافته است. به طور مثال حمل کانتینر 20 فوت از بندر Tuicang,china از حدود 5000 دلار به 3300 دلار (با توجه به نرخ امروز) کاهش پیدا کرده است.

دلایل کاهش نرخ کانتینر

  1. بازگشت ریتم صادرات و واردات در جهان
  2. افزایش شرکت های NVOCC (در ادامه شرکت های NVOCC را برای شما تاجران گرامی توضیح میدهیم)
  3. اضافه شدن مقصد بندرعباس و بوشهر به تعدادی از خط های کشتیرانی خارجی مانند Cesco
  4. زمزمه کاهش تحریم های کشتیرانی
  5. افزایش چشمگیر کانتینر در خط چین به ایران

شرکت های کشتیرانی NVOCC چیست؟

شرکت هایی که کشتی ندارند و فقط تعدادی کانتینر دارند و طبق قراردادی با کشتیرانی های مختلف از جمله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به حمل کانتینر میکنند.

دموراژ خطوط NVOCC و یا خارجی

دیگر نگران دموراژ خط خارجی یا NVOCC نباشید. طبق قانون جدید سازمان بنادر و کشتیرانی ایران، دموراژ خطوط خارجی بسیار نزدیک به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. جدول نرخ دموراژ به شرح زیر است:

40 ft / usd 20 ft / usd times cales of import & export
free free first 10 days
10$ 5$ 11 – 20 days
14$ 7$ 21 – 30 days
20$ 10$ 31 – 40 days
30$ 15$ after 41 days

نکته: شرکت های فرواردری مانند شرکت حمل و نقل بین المللی چینیران با سابقه بیش از 15 سال در زمینه حمل و نقل و ترخیص کالا از گمرک، میتواند تعداد روزهای free time دموراژ رایگان شما را با توجه به نیاز شما بین 10 تا 21 روز قرار دهد و بهترین امکانات را با سریع ترین بارگیری و کمترین نرخ در اختیار شما بگذارد.

*دیگر خدمات شرکت چینیران*

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.