ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

واردات انواع پارچه از چین

واردات پارچه از چین به دبی

با توجه به پیشرفت صنعتی روز افزون کشور چین در دهه های اخیر ، واردات از چین نه تنها مختص ایران نیست ، بلکه با نگاهی به آمار صادرات این کشور متوجه بازار بزرگ و متنوع محصولاتی کشور چین خواهیم شد. این امر به دلیل استفاده از تکنولوژی به روز و پیشرفته ، تولید انبوه و نیروی کار ارزان و در نهایت قیمت تمام شده به نسبت پایین تر از بازارهای جهانی، باعث جذب تاجران کشورهای دیگر و ترغیب آنها به واردات کالا از چین شده است.

واردات پارچه از چین

به دلیل عدم سرمایه گذاری مناسب در صنعت نساجی منسوجات کشور ( اعم از منسوجات بافته شده و منسوجات نبافته ) ، و به دلیل عدم پاسخگویی به نیاز بازار داخلی از سمت تولید کنندگان ، ایران در حال حاضر به یکی از واردکنندگان پارچه از چین تبدیل شده است. در سالهای گذشته بیشترین سهم صادرات منسوجات به ایران در اختیار کشورهایی چون ترکیه ، هند، پاکستان ، ایتالیا و تایلند بود.

اما طی سال های اخیر، تنوع و کیفیت پارچه های چینی و رصد دقیق بازار مصرفی ایران و تولید پارچه های مرغوب مورد پسند مصرف کنندگان ایرانی ، و همچنین قیمت مناسب و قابل قبول ، شاهد رشد روز افزون واردات پارچه از چین هستیم. به طوری که تقریبا بیشتر سهم بازار پارچه های وارداتی را به خود اختصاص داده است و بخش عمده ای از منسوجات مورد نیاز کشور ایران از چین وارد میشود.

چینیران با دراختیار داشتن تیم مجرب و مسلط به زبان چینی و سابقه چندین ساله در امر واردات ، در تمامی مراحل خرید و واردات پارچه از چین در کنار شما تاجران عزیز خواهد بود.

 

 ارتباط با کارشناسان ما در واتساپ

مراحل واردات پارچه از چین

 • دریافت اطلاعات از مشتری
 • بررسی تولید کنندگان چینی
 • انتخاب کالا
 • دریافت کاتالوگ و نمونه
 • بررسی نمونه توسط مشتری
 • ارسال نمونه جهت اخذ استاندارد و مجوز وارداتی
 • عقد قرارداد با تولید کننده
 • ثبت سفارش
 • پرداخت هزینه کالا به صورت حواله یوان و یا حواله دلار یا روش های دیگر…
 • خرید
 • بارگیری و حمل
 • انجام تشریفات گمرکی و ترخیص
 • تحویل به مشتری

شرکت حمل و نقل بین المللی چینیران با توجه به آشنایی کامل به قوانین و مقرارات صادراتی و وارداتی دو کشور ایران و چین و همچینین با سابقه بیش از 10 سال در امر حمل و ترخیص و واردات از چین ، تمامی مراحل فوق را به تایید مشتریان خود انجام میدهد.

انواع پارچه های وارداتی

اولین و ساده ترین تقسیم بندی منسوجات ، تقسیم بر اساس مواد اولیه به کار رفته در تولید این محصولات است. پارچه ها را میتوان به 3 دسته پارچه های طبیعی ( ساخته شده از الیاف طبیعی ) پارچه های مصنوعی ( ساخته شده از الیاف مصنوعی و شیمیایی ) پارچه های ترکیبی ( تولید شده از الیاف ترکیب شده طبیعی و مصنوعی ).

به دلیل گستره و دامنه کاربردی پارچه ها اعم از پوشاک ، صنعت مبلمان ، پرده ، چادر و غیره ، پارچه های وارداتی نیز دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. که هر کدام بسته به کیفیت ، جنس . تار و پود کاربرد خاص خود را دارند.

آشنایی با پارچه های وارداتی از چین

کتان ، ابریشم ، نخی ، پنبه ، کنفی ، مخمل ، چرمی ، خز ، جیر ، لنین ، نایلون ، پلی استر ، تریکو ، ساتن ، کرپ و…

مجوزات لازم برای واردات پارچه از چین

به دلیل تنوع پارچه های تولیدی و وارداتی چه از نظر مواد اولیه به کار رفته در تولید پارچه و تعیین ماهیت و چه از نظر تعیین گرماژ، حتما در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به خرید و ثبت سفارش ، حتما نمونه پارچه مورد نظر را جهت آزمایش ، به آزمایشگاه های مورد تایید گمرگ جمهوری اسلامی ایران ارسال نموده و مجوزات لازم را اخذ نمایید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ترخیص پارچه

در خصوص انجام تشریفات گمرگی ، طبق قوانین گمرکی ایران تا تاریخ بهمن ماه سال 1401 تنها واردات پارچه های رو مبلی و پارچه چادری به ایران امکان پذیر می باشد و در خصوص سایر پارچه ها ، به دلیل تولید داخلی و حمایت از تولید داخلی واردات آن ممنوع می باشد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از آخرین قوانین گمرکی با کارشناسان چینیران با شماره 02162999697 در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.