ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

ترخیص کالا از چین به ایران

ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین به ایران یکی از مهمترین بخش های تجارت بین المللی به حساب می آید، که عموما وارد کنندگان در این بخش با مشکلاتی مواجه هستند. معمولا در تجارت خارجی، مخصوصا خرید کالا از چین یکی از مهمترین نکات برای محاسبه، قیمت تمام شده کالا می باشد.

تاجر یا وارد کننده پس از گرفتن پروفرما و یا همان پیش فاکتور و استعلام قیمت کالا از چین ، در اولین گام، می بایست هزینه های حمل و ترخیص کالا را تا درب انبار محاسبه نماید. تا بتواند در مورد سود آور بودن و یا نبودن این واردات تصمیم گیری نماید.

فارق از نوع حمل کالا از کشور مبدا که عموما برای مشتریان ما از مبدا چین می باشد، نوع ترخیص کالا بسیار مهم حائز اهمیت است. ما ابتدا در مورد ترخیص کالا از گمرک چین به صورت تجاری توضیح می دهیم. سپس به توضیح روش های دیگر همچون ترخیص پته و ماده ۱۰۱ در جای دیگر خواهیم پرداخت. برای محاسبه هزینه ترخیص کالا چند عامل اولیه را باید در نظر داشته باشید:

عوامل موثر در ترخیص کالا

در مرحله اول برای محاسبه هزینه های گمرک می بایست ممنوع بودن و یا نبودن کالا را در نظر داشته باشید. به طور کلی کالا های اولویت ۴ و اولویت ۲۷ در گروه های کالایی در حال حاضر ثبت سفارش نمی شوند. که در بخشی جدا گانه در مورد انواع اولویت ها در ثبت سفارش، کالا خواهیم پرداخت.

گروه ۱ نیز کالاهای اساسی کشور با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان می باشد که برای عموم در دسترس نمی باشد. سایر کالا ها از اولویت ۲۱ الی اولویت ۲۶ بخشی است که ما در این بخش خدمت رسانی می کنیم.

2. نوع ثبت سفارش و نوع عملیات بانکی بسیار مهم است.

کالاهای اولویت ۲۱ الی ۲۳ قابلیت اخذ ارز از سامانه نیما را دارند. ولی از انجایی که این فرآیند زمان بر است و برخی پرونده ها تایید نمی شوند ما با توجه به امکان صادرات، از روش واردات در برابر صادرات برای ثبت سفارش استفاده می کنیم.

3. مدت زمان عملیات ثبت سفارش و ترخیص کالا بسیار مهم است، که مجموعه ما سریع ترین امکان را ارائه می دهد.

4. مجوز های خاص شامل استاندارد و سایر سازمان های وابسته نیز در عملیات ترخیص هم در بخش هزینه و هم در بخش زمان بسیار تاثیر گذار است.

ترخیص کالا از چین را از کجا شروع کنیم؟

پس از خرید کالا و برای محاسبه هزینه ترخیص کالا از چین می بایست در مرحله اول برای مجموعه ما یک پروفرم یا همان پیش فاکتور خرید کالا و یا فاکتور اصلی به همراه پکنیگ لیست یا لیست عدل بندی و یا لیست ریز اقلام را ارسال نمایید، تا کارشناسان ما بررسی کنند.

وزن کالا را چگونه محاسبه کنیم ؟

اولین سوالی که برای شما پیش می آید این است که وقتی کالایی را خرید نکرده ام از کجا وزن و مقدار کالا را محاسبه کنم؟ یا ابعاد کانتینر چه اندازه ای باشد؟ این سوال منطقی است ولی برای عملیات ثبت سفارش و محاسبه ها به وزن و حجم کالا و نوع بسته بندی نیاز است، که بدانیم. از فروشنده بخواهید که بر اساس سابقه و تجربه میزان حدودی را اعلام نماید. بدیهی است مقدار دقیق پس از بارگیری محاسبه خواهد شد.

وظایف شرکت ما در برابر ترخیص کالا از چین

ما در اولین گام ممنوعیت ها در ثبت سفارش، هزینه های جانبی، امکان و یا عدم امکان ثبت سفارش و اولویت ها، ارزش گمرکی و کلیه هزینه های وابسته را محاسبه و به شما اعلام می کنیم. در صورتی که با هزینه های گمرکی و پیش فاکتور ما موافقت شد برای عملیات ثبت سفارش با شما قراردادی با کلیه جزییات منعقد می گردد و فرآیند کار شروع می شود.

فارق از اینکه کالا در مبدا کشور چین یا کارخانه تولیدی، در مسیر رسیدن به ایران و یا در محوطه گمرکی باشد ما این امکان را داریم که ضمن دریافت اسناد نسبت به ثبت سفارش و شروع عملیات در کوتاه ترین زمان اقدام نماییم. همچنین ترخیص کالا از چین ، در کلیه گمرکات رسمی کشور پذیرفته می شود. حال انکه پر متقاضی ترین گمرکات شامل گمرک بندرعباس و گمرک فرودگاه امام خمینی در اولویت می باشد.

شرکت ما امکان ترخیص کالا از چین و یا هر مبدا  دیگری مانند امارات و… را در کلیه گمرکات شامل: ترخیص کالا از گمرک بندرعباس و یا منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی، گمرک بوشهر، گمرک امام خمینی حوزه یک و حوزه دو، گمرک شهریار، گمرک خرمشهر و سایر گمرکات را دارا می باشد.

پس از ثبت سفارش و انجام عملیات مربوط به وزارت صمت و سایر سازمان های وابسته، سفارش شما در مرحله عملیات گمرکی قرار گرفته و فرآیند ترخیص کالا شروع می شود. زمان ترخیص بار بسته به نوع کالا و شرایط و همچنین مجوز های مورد نیاز ممکن است بین ۴۸ ساعت و یا چند هفته زمان نیاز داشته باشد. ولی در صورتی که ثبت سفارش و عملیات بانک در زمان مناسب انجام شده باشد مدت زمان ترخیص بار معمولا کمتر از ۱۰ روز خواهد بود. پس از ترخیض کالا از گمرک کالای شما توسط شرکت حمل چه به صورت کانتنیر و یا به صورت استریپ به انبار شما ارسال خواهد شد.

ترخیص ماشین آلات از چین
ترخیص ماشین آلات از چین

امکان ترخیص چه کالاهایی از چین مقدور است؟

 • امکان ترخیص مواد اولیه از چین
 • امکان ترخیص ماشین آلات از چین
 • امکان ترخیص قطعات الکترونیک از چین
 • امکان ترخیص موارد اولیه آرایشی و بهداشتی از چین
 • امکان ترخیص بطری، ظروف و تجهیزات بسته بندی از چین
 • امکان ترخیص انواع قالب
 • امکان ترخیص قطعات خودرو
 • امکان ترخیص بدنه دوربین مداربسته
 • امکان ترخیص کلیه تجهیزات کارخانجات اعم از مواد مصرفی و خط تولید
 • امکان ثبت سفارش واردات در برابر صادرات
 • امکان اخذ مجوز از وزارت صمت و سایر سازمان ها

هزینه ترخیص کالا از چین

هزینه ترخیص کالا از چین به چند پارامتر بستگی دارد که شامل:

 • سابقه‌ی ارزشی کالای مشابه با کالای مورد استعلام که در گذشته به کشور وارد شده است.
 • کشور تولید کننده و کشور مبدا کالای مورد استعلام
 • حقوق ورودی کالا مورد استعلام و‌ تعرفه گمرکی کالای مورد استعلام.
 • نوع حمل کالا (هوایی ، دریایی)

مجموعه چینیران با سال ها تجربه امکان خرید، حمل کالا از چین، ترخیص کالا در کلیه گمرکات کشور و همچنین حواله یوان چین را دارا می باشد. در صورتی که برای محاسبه هزینه حمل و هزینه ترخیص کالا از چین بخصوص برای کالاهای تولید چین نیاز به مشاوره دارید. میتوانید با تماس با همکاران ما از طریق شماره ۶۲۹۹۹۶۹۷-۰۲۱ به راحتی در مورد نحوه واردات کالا از چین و بخصوص عملیات گمرک و ترخیص اطلاع پیدا نمایید.

سوالات متداول ترخیص کالا از چین

هزینه ترخیص کالا از چین چگونه محاسبه می شود؟

هر کالا در گمرک دارای عوارض ورود مشخصی است که عوارض ورود کالا تعیین کننده میزان حقوق ورودی کالا و گمرک کالا است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ترخیص کاران شرکت چینیران تماس حاصل نمایید.

ترخیص کالا از چین به صورت خرده بار امکان پذیر است؟

بلی ، برای ترخیص کالا از گمرک چه خرده بار و چه کانتینر؛ قوانین و مقررات کاملا یکسان است.

* خدمات طلایی چینیران با بهترین نرخ ارز:

31 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.