ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

گسترش همکاریهای جوانان ایران و چین

همکاری ایران و چین

همکاری جوانان ایران و چین

در ملاقاتی که با حضور ریاست اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین حریری و معاونت امور جوانان ، وزارت ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان روز 1398/10/09 برگزار گردید، زمینه های توسعه همکاری فی مابین جوانان ایرانی و چینی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

ابتدا محمد مهدی تندگویان ضمن برشمردن توانایی های جوانان ایرانی در خصوص توانمندیهای جوانان و ساختار و فرآیند های این حوزه توضیحاتی را ارائه کرده و اشاره داشتند که در حال حاضر حدود 2700 تشکل فعالیت دارند که بیشتر به حوزه های گردشگری ، استارت آپ ها ، آسیب های اجتماعی ، کارآفرینی ، فرهنگی ، امداد ، نجات و خیریه می پردازند. وی خاطر نشان کردند که با پیگیریهای این معاونت هم اکنون تسهیلاتی اعتباری نیز جهت ایجاد کارآفرینی و ایجاد تولیدات و دستاوردها فراهم نموده شده است.

حریری نیز ضمن استقبال از توانمندیهای جوانان ایرانی اشاره به ابتکار ریاست جمهوری چین در خصوص یک پهنه – یک راه توضیح دادند که یکی از مهمترین مباحث موجود در این خصوص ایجاد ارتباط مردم با مردم می باشد و به حوزه جوانان نیز توجه خاص گردیده است و با تغییراتی که نسل جوان چین در سالهای اخیر داشته اند می بایست اقدام به بررسی تجربه جوانان کشورهای دیگر و به خصوص چین داشته باشیم و این فرصتها را می توانیم طی کارگروه ویژه ای بررسی نمائیم و چنانچه نیازهایی از سوی وزارت ورزش و جوانان مطرح می باشد قابل پیگیری است.

سپس به تبادل هیاتها ، برگزاری دوره های آموزشی ، نمایشگاههای مشترک بین جوانان چینی و ایرانی اشاره نمودند و تبادل افکار تجربه ها ، تخصصها را جهت پیشرفت اقتصادی و همکاری دو کشور ضروری دانستند و اعلام دانستند که گرچه فعالیت اتاق بازرگانی بیشتر با نگاه اقتصادی می باشد اما هرگونه همکاری با آن معاونت محترم می باشیم.

تندگویان نیز ضمن استقبال از پشنهادات حریری توضیح دادند که آن معاونت آماده همکاریهای بیشتر با اتاق ایران و چین می باشد.

در پایان این جلسه مقرر شد کارگروه مشترکی بین معاونت امور جوانان و اتاق مذکور با تاکید بر رشد و توانمندسازی جوانان و ایجاد فضای مناسب برای برقراری ارتباطات بین جوانان دو کشور تشکیل شود به بررسی فرصتهایی که می توان برای پیشرفت هرچه بیشتر جوانان ایرانی و تعامل هر چه بیشتر فی مابین جوانان ایرانی و چینی در این موضوع ایجاد کرد و راهکارهای برخورداری از این فرصت ها بپردازد.

خدمات ویژه چینیران >>>>> ترخیص کالا از چین در کلیه بنادر کشور

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.