ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

واردات و صادرات چین از ژانویه تا نوامبر

صادرات و واردات از چین

صادرات واردات از چین

بر اساس داده های منتشر شده از سوی اداره کل گمرک چین در 8 دسامبر، از ژانویه تا نوامبر امسال، ارزش کل صادرات واردات از چین 28.5 هزار میلیارد یوان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.4 درصد افزایش داشته است. از این میزان، صادرات 15.55 تریلیون یوان بوده که 4.5٪ افزایش یافت؛ واردات نیز 12.95 تریلیون یوان بود که تقریباً  برابر با مدت مشابه سال گذشته است؛ مازاد تجاری چین 2.6 تریلیون یوان بود که 34.9 درصد افزایش داشته است.

واردات و صادرات بنگاه های خصوصی به 12/12 تریلیون یوان رسیده است که 10.4٪ افزایش داشته و 42.5٪ از کل ارزش تجارت خارجی چین را به خود اختصاص داده است.

از منظر شرکای تجاری، از ژانویه تا نوامبر امسال، ارزش کل تجارت چین و اتحادیه اروپا 4.4 تریلیون یوان  بوده است که  افزایش 7/7 درصدی داشت و 15.4 درصد از کل ارزش تجارت خارجی را به خود اختصاص داده است؛ کل ارزش تجارت چین با آسه آن 3.98 تریلیون یوان بوده که  افزایش 12.7 درصدی داشت و 14 درصد از کل ارزش تجارت خارجی را به خود اختصاص داده است؛ ارزش تجارت چین و آمریکا 3.4 تریلیون یوان  بوده که 11.1 درصد کاهش داشته و 11.9 درصد از کل ارزش تجارت خارجی را به خود اختصاص داده است؛ ارزش تجارت چین و ژاپن 1.97 تریلیون یوان  بوده است که 0.5 درصد کاهش داشته و 6.9 درصد از کل ارزش تجارت خارجی را تشکیل می دهد.

واردات از چین به ایران
واردات از چین به ایران

ترخیص کالا از چین و حواله یوان چین با بهترین نرخ سال، چینیران با چندین سال سابقه، حرفه ای ترین در زمینه حمل و نقل کالا

بر اساس این گزارش سهم ایران از کل مبادلات تجاری و واردات و صادرات چین در این دوره تنها ۰٫۸۴ درصد بوده است. کل مبادلات چین با کشورهای جهان در این دوره ۳۳۰۵ میلیارد دلار گزارش شده است.

صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر با افت ۹٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴٫۶ میلیارد دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۲ میلیارد دلار به ایران صادرات داشته است.

واردات از چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر امسال نیز ۱۳٫۲ میلیارد دلار اعلام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۱۱٫۳ درصدی داشته است. چین در ماه های ژانویه تا نوامبر سال قبل ۱۴٫۸ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود. بر این اساس تراز تجاری دو کشور در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی به میزان ۱٫۴ میلیارد دلار به نفع چین بوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.