ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

رسوب کالا در گمرک کاهش یافت

کاهش رسوب کالا در گمرک

کاهش رسوب کالا در گمرک

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: بر اساس داده کانتینرها در گمرک، رسوب کالا روند کاهشی داشته است و ۵۱ درصد کالاهای وارداتی بر اساس اظهارنامه سریعا ترخیص می شوند.

مهرداد جمال ارونقی گفت: ترخیص کالا در مسیر سبز (بر اساس اظهارنامه ) گمرک با ۳۱ درصد افزایش، به ۵۱ درصد رسیده است. وی با بیان اینکه رسوب کالا در گمرک ایستایی است، افزود: روند ترخیص کالا رشد چشمگیری در مسیر سبز گرفته است. معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به اینکه برخی عوامل مثل ثبت سفارش نشدن یا روند انتقال مالکیت ، باعث رسوب کالا در گمرک می شود، اظهار کرد: بر اساس داده کانتینرها در گمرک، رسوب کالا روند کاهشی داشته است.

<< ترخیص کالا از چین با بهترین نرخ ارز از حرفه ای ترین خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی چینیران >>

جمال ارونقی با بیان اینکه هر اظهارنامه در سه مسیر سبز، زرد و قرمز قرار می گیرد، یادآور شد: در مسیر سبز که کالا بر اساس اظهارنامه سریع ترخیص می شود. در مسیر زرد کالا مشکلاتی دارد و نیاز به نمونه برداری است و در مسیر قرمز نیاز به ارزیابی فیزیکی دارد. وی اضافه کرد: بیشتر از ۵۱ درصد کالاها در همان مسیر سبز ترخیص می شود که در گذشته این رقم ۲۰ درصد بود، اما اکنون با تمهیداتی ۳۱ درصد افزوده شده است.

معاون گمرک ایران تصریح کرد: در بخش تخصیص و تأمین ارز همچنان مشکلاتی وجود دارد که تلاش می کنیم این مشکلات برطرف شود ، ضمن اینکه بحث انتقال مالکیت مشکل دیگری است که همچنان وجود دارد و انتقال مالکیت وقتی انجام نشود اظهارنامه هم صادر نمی شود و این مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی افزود: قطعی سامانه جامع گمرکی هم مشکلاتی را به وجود می آورد که باید آسیب شناسی شود.

منبع: گمرک جمهوری اسلامی ایران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.