ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

توسعه همکاری‌های علمی و فناوری تهران و پکن

همکاری علمی و فناوری تهران و پکن

همکاری علمی و فناوری تهران و پکن

توافقنامه همکاری میان تهران و پکن ؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزارت علوم و فناوری چین به امضا رسید. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه همکاری با چین در همه زمینه‌ها در دستور کار دولت ایران است تاکید کرد: توسعه روابط علمی و فناوری ما با چین روند مثبتی دارد، ولی کافی نیست و باید شتاب بیشتری بگیرد.

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در ادامه سفر خود به چین در دیدار «وانگ جی گانگ» وزیر علوم و فنون جمهوری خلق چین در پکن با اشاره به تحصیل پنج میلیون دانشجو و ۲۰۰ هزار دکترا در ایران اظهار کرد: اقتصاد نو آور و دانش بنیان در دستور کار دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ایران سومین تولید کننده گاز دنیا است و بزرگترین ذخیره نفت و گاز جهان را دارد افزود: اقتصاد ایران در حال تاثیر از جوانان علاقه‌مند به استارتاپ‌ها است. وی از چین به عنوان قدرت اول دنیا یاد کرد و گفت: رشد علمی چین به گونه‌ای است که تا چند سال دیگر آمریکا را پشت سر می‌گذارد. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: وظیفه دولت‌ها ایجاد پل‌های ارتباطی میان شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی است. ستاری افزود: در مورد پارک‌های فناوری هم مانند گذشته آماده همکاری هستیم.

وزیر علوم چین هم در این دیدار با اشاره به بازدید قبلی معاون علمی رییس جمهوری از چین اظهار کرد: در این سفر همکاری‌های قبلی تقویت و افزایش خواهد یافت و تفاهم نامه‌ای نیز امضا خواهد شد که نشان دهنده افزایش سطح همکاری‌ها میان دو کشور است.

«وانگ جی گانگ» گفت: ما می‌توانیم مدل همکاری‌های دو کشور را آنچنان توسعه دهیم که الگویی برای همکاری با سایر کشور‌ها در حوزه علم و فناوری باشد.. وی با اشاره به اهمیت طرح یک کمربند – یک جاده برای تهران و پکن افزود: در قالب این طرح، تمام توان خود را برای تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی بکار خواهیم گرفت. در پایان این همایش یک توافقنامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزارت علوم و فناوری چین به امضا رسید.

برای استعلام از نرخ ترخیص کالا از چین با کارشناس چینیران ۶۲۹۹۹۶۹۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.