ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

برخورد قاطع عدم اطلاع رسانی طرح رجیستری موبایل مسافرین…

طرح رجیستری موبایل مسافران

عدم اطلاع رسانی طرح رجیستری موبایل مسافرین

برخورد قاطع عدم اطلاع رسانی در خصوص طرح رجیستری موبایل مسافرین، در این باره معاون فنی گمرک خطاب به گمرکات مجری طرح رجیستری گوشی تلفن همراه:

در صورت اطلاع رسانی نکردن طرح رجیستری موبایل؛ توبیخ خواهید شد.

وی خطاب به گمرکات مجری طرح رجیستری گوشی تلفن همراه،نامه ایی نوشت: چنانچه اثبات شود اطلاع رسانی لازم به مسافرین در خصوص طرح رجیستری موبایل صورت نپذیرفته، با متصدیان مربوطه وفق مقررات برخورد خواهد شد.

معاون فنی گمرک در نامه ایی به ناظرین مدیران کل و مدیران محترم حوزه های نظارت و گمرکات اجرایی نوشت:

علیرغم صدور بخشنامه های متعدد در خصوص طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه در مبادی ورودی، مبنی بر اطلاع رسانی دقیق به مسافرین ورودی که قصد رجیستر نمودن گوشی های تلفن همراه خود را دارند، اخیراً مشاهده می شود تعداد زیادی از مسافرین علی الخصوص مسافرین ورودی از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، بدون اطلاع از موضوع، وارد کشور می شوند، و بدلیل عدم پاسخگویی گمرکات و سایر دفاتر ستادی، به این حوزه معاونت مراجعه می کنند.

عدم اطلاع رسانی رجیستری موبایل به مسافران 

این درحالی است که به گفته مهرداد جمال ارونقی و طبق بررسی های صورت پذیرفته: صحت گفته های مسافرین مبنی بر اینکه هیچگونه اطلاع رسانی در خصوص نحوۀ اقدام صورت نگرفته، تأیید می شود.

معاون فنی گمرک، در ادامه یادآور شده که در بازدیدهای میدانی و سرزده او، آنچه مشهود بوده، عدم توجه به موضوع توسط متصدیان ذیربط در شیفت مسافری و عدم تذکر و راهنمایی مسافرین ورودی خصوصاً در گمرک یاد شده (گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)) است، که علاوه ایجاد تبعات بعدی، نارضایتی مسافرین را در پی داشته است.

خدمات ویژه چینیران>>>>> ترخیص کالا از چین 

برهمین اساس ارونقی در نامه خود، مجدداً توجه به بخشنامه های صادره، مورد تاکید قرار داده و گفته است:

از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، چنانچه محرز شود به مسافری در بدو ورود به کشور، اطلاع رسانی لازم منجمله شفاهی و یا حضوری صورت نپذیرفته است.

زمانی برای حضور مسافرین مراجعه کننده، در این حوزۀ معاونت در نظر گرفته خواهد شد و معاونت مسافری و کلیه متصدیان و مسئولین شیفت مسافری گمرک مربوطه مکلفند در آن هنگام، در این حوزۀ معاونت حضور یافته و پاسخگوی مسافران جامانده از طرح رجیستری موبایل باشند، اطلاع رسانی نشود، برخورد می کنیم.

معاون فنی گمرک در ادامه عدم اطلاع رسانی طرح رجیستری موبایل مسافرین عنوان کرده:

چنانچه اثبات شود اطلاع رسانی لازم به مسافرین صورت نپذیرفته است با متصدیان مربوطه وفق مقررات برخورد خواهد شد.

ارونقی در ادامه تصریح کرده: بدیهی است کلیۀ همکاران محترم در ساعات شیفت کاری خود، موظف به اطلاع رسانی مطلوب و محترمانه به تک تک مسافرین بوده و هیچ عذری در کوتاهی و قصور، مورد پذیرش نیست.

او در پایان نیز خواستار شده که این بخشنامه در کلیه گمرکات مجری طرح رجیستری در تابلو اعلانات نصب و در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) با اخذ امضاء، به کلیۀ متصدیان و مسئولین سرویس مسافری ابلاغ و نسخۀ ابلاغ شده متضمن امضای پرسنل، برای وی ارسال شود.

*بیشتر بخوانید*

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.