ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

افزایش اعضای بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا در 3 سال

بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا

بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا

تعداد اعضای بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا در سه سال به 100 عضو رسید. این بانک روز شنبه با پذیرش ورود کشورهای آفریقایی از جمله بنین ، جیبوتی و روآندا از افزایش عضویت این نهاد به 100 عضو در 3 سال گذشته خبر داد. چهارمین نشست سالانه این بانک در لوکزامبورگ برگزار و در این نشست لیو کان وزیر اقتصاد و دارایی چین به عنوان رئیس هیات مدیره این بانک انتخاب شد.

این بانک با تایید افزایش عضویت، به 100 عضو و تایید افزایش فاینانس به 8/5 میلیارد دلار به عنوان یکی از اعضاء مهم سیستم توسعه چندجانبه شناخته شد. موسسه فاینانس چندجانبه چینی از ژانویه 2016 با 57 عضو فعالیت خود را آغاز کرد و حمایت از توسعه پایدار از طریق زیرساخت ها و سایر بخش های تولیدی در آسیا و سایر مناطق را در دستور کار خود قرار داد.

ضمن تحسین پیشرفت های بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا طی 3 سال گذشته بیان کرد که این بانک همیشه تحت نظارت مجمع عمومی سازمان ملل متحد است و اولین اوراق قرضه جهانی دلاری و همچنین مجموعه ای از سیاست ها و راهبردهای مهم را منتشر کرد.

به گفته جین لیچون رئیس این بانک ، اعضای این بانک 78 درصد جمعیت جهان و سرمایه ما 63 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان است. ما با حمایت اعضاء، موسسه ای منعطف ، شفاف و پاک تاسیس خواهیم کرد که ما را در زمینه حمایت از توسعه پایدار یاری خواهد داد.

دنی الکساندر نائب رئیس و دبیر بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا درخصوص توسعه دائمی این بانک بیان کرد که 43 عضو دیگر طی 3 سال گذشته به ما پیوسته اند و ما با مدیریت قوی و رعایت استانداردهای بین المللی بخشی از سیستم بین المللی قانونی هستیم. به گفته وی بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا از گسترش فعالیت های تجاری در آفریقا از امتیازات خوبی برخوردار خواهد شد .

اعضای ما از تمامی قاره ها هستند و ما از گسترش منافع کشورهای آفریقایی در بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا استقبال می کنیم. ما خواهان همکاری با بنین ، جیبوتی و روآندا در راستای حمایت از توسعه این سه کشور در سال های آتی هستیم.

این نشست سالانه دو روزه با موضوع همکاری و ارتباط روز جمعه در لوکزامبورگ آغاز شد. همچنین بیش از 1000 مقام این بانک ، نمایندگان اعضا و موسسات و همچنین کارشناسان و سران تجاری در این رویداد حضور یافتند.

در نشست سال جاری بر همکاری های آسیا-اروپا و ارتباط ، روابط دیجیتال ، تغییرات جوی ، زیرساخت پایدار و سوق دهی فاینانس به سوی تغییر دوره ای اقتصاد تاکید شد.

هیات مدیره و اعضای بانک سرمایه گذاری تصمیم گرفتند که پنجمین نشست سالانه را 2 الی 3 جولای 2020 در پکن برگزار کنند. لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضاء هیات موسس این بانک می باشد و در آوریل سال 2015 به عنوان سی و چهارمین عضو آن پذیرفته شد و هم اکنون با داشتن 1/61 درصد سهام در رتبه یازدهم این بانک قرار دارد.

منبع : چاینادیلی

>>>>> ترخیص کالا از چین با بهترین نرخ ارز، از حرفه ای ترین خدمات چینیران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.