ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه

الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه

الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه برای حمل بار دریایی در سامانه های سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسید.

الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه
الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه

پیرو نامه ای با شماره 3000/00/745/ص در مورخه 1400/02/29 از انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به مدیران محترم شرکت های کشتیرانی و نماینده کشتیرانی،خدمات بندری و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد حمل بار دریایی  دارند با موضوع الزام درج کد ثبت سفارش در بارنامه از تصویب این قانون خبر داد.

شرح این نامه که با امضای دبیر کل این انجمن اقای مسعود پل مه رسیده است بدین صورت است. احتراما پیرو نامه شماره 3000/00/418/ص مورخ 1400/02/16 مبنی بر ابلاغ ثبت کد پبت سفارش کالاهای وارده در سامانه های سازمان بنادر و دریانوردی با عنایت به اینکه نامه شماره 1400/02/6384/ص مورخ 1400/02/13 مدیر کل محترم امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی مبین دریافت کد ثبت سفارش از صاحبان کالا در بدو ورود کالا و سپس ثبت در سامانه های اطلاغاتی سازمان بنادر می بود و عملا امکان اجرای نمودن این مکانیزم فراهم نمیگردید.

این قانون از اواخر خرداد ماه اجرایی خواهد شد

تغییر رویه دریافت شماره/ کد تبت سفارش کالا طی نامه شماره 1001/00/452/ص مورخ 1400/02/18 با پیشنهاد الزام صاحبان کالا به درج شماره ثبت سفارش کالا از مبداء برای درج در بارنامه ارائه و مراتب طی نامه شماره 11507/ص/1400 مورخ 1400/02/28 مدیر گل محترم امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی مورد تایید و به کلیه ذینفعان ابلاغ گردید.

لذا نظر همکاران گرامی را به توجه و انتقال موضوع به طرفهای تجاری خارجی و شرکتهای کشتیرانی طرف نمایندگی جلب می نماییم.

بدیهی است کلیه تجار محترم ایرانی موظف میباشند هنگام خرید کالا تا فرایند و تشریفات حمل، فرستنده را از مسئولیت اعلام شماره/ کد ثبت سفارش کالا به شرکت کشتیرانی(کشور مبداء) برای درج در بارنامه اگاه و این فرایند اجرایی گردد.

متعاقبا نمایندگان کشتیرانی هنگام بارگذاری اطلاعات در سامانه های GCOMS و CCS نیز میبایستی کد ثبت سفارش کالا را در بخش مرتبط درج نمایند. لازم به ذکر است برابر اعلام رسمی سازمان بنادر و دریانوردی عدم درج کد ثبت سفارش از اواخر خرداد ماه در سامانه های مرتبط منجر به بروز خطا و مفهوما عدم ارسال EDI و بطبع امکان صدور قبض انبار خواهد بود. از اینرو تاکید می نماییم علاوه بر اطلاع شرکت های کشتیرانی طرف قرارداد مراتب چون سایر ترم های مندرج در ذیل استعلامات ثبت و ارسال گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخرین اخبار در حوزه حمل نقل با را دنبال کنید.

برای ارتباط با کارشناسان شرکت حمل چینیران در واتس آپ بر روی لینک کلیک کنید.

بیشتر بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.