ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

اعطای ضمانت‌نامه‌هایی با سود تسهیلات کمتر

ضمانت‌نامه‌ با سود تسهیلات کمتر

ضمانت‌نامه‌هایی با سود تسهیلات کمتر; مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد: اگر صادرکنندگان ضمانت‌نامه این صندوق را به بانک‌ها ببرند، در تسهیلات ارزی یک درصد و ریالی دو درصد کمتر سود پرداخت می‌کنند.

افروز بهرامی در در دومین همایش ملی صادرات، بیمه و سرمایه گذاری که امروز (یکشنبه) در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: عملکرد صندوق ضمانت صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی از نظر اقتصاد مقاومتی، افزود: افزایش تاب‌آوری اقتصاد در برابر شوک‌های خارجی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی است. از آنجا که نفت و درآمدهای نفتی بیشترین آسیب را در برابر تحریم‌ها می‌بیند، تنها توسعه صادرات غیرنفتی می‌تواند آن را جبران کند.

بهرامی با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی در رونق تولید نیز اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت ارز باعث از رونق افتادن قاچاق شده اما از سوی دیگر فرصت مناسبی برای صادرات فراهم کرده است.

تداوم روند صعودی طلا در روزهای آینده
تداوم روند صعودی طلا در روزهای آینده
اعطای ضمانت‌نامه‌هایی با سود تسهیلات کمتر

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات ایران وظیفه پوشش ریسک‌های سیاسی را به عهده دارد، تصریح کرد: در شرایط فعلی که بانک‌ها در گشایش اعتبارات اسنادی با مشکل روبرو هستند بیمه‌نامه‌های ما می‌تواند در قراردادهای صادراتی جایگزین ال. سی شود. این صندوق در کنار نظام بانکی، سرمایه در گردش شرکت‌های صادرات محور را تأمین می‌کند.

به گفته بهرامی اگر صادرکنندگان ضمانت‌نامه این صندوق را به بانک‌ها ببرند، در تسهیلات ارزی یک درصد و ریالی دو درصد کمتر سود پرداخت می‌کنند.

وی افزود: پروژه دیگر ما همکاری بورس کالا و انرژی است که در رینگ صادراتی حضور داشته باشیم تا علاوه بر انتشار اوراق بدهی، بتوانیم ضمانت‌نامه کالا را صادر کنیم. صندوق ضمانت صادرات در کنار بانک توسعه صادرات ۳۰ درصد از منابع مالی تولیدکنندگان صادرات محور را تأمین کرده است.

وی در خصوص مشکلات صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی گفت: این شرکت‌ها به دلیل تحریم نمی‌توانستند ضمانت‌نامه بانکی تهیه کنند و به کارفرمای خارجی ارائه کنند که اما اکنون این وظیفه را به عهده گرفتیم و اکثر کارفرماها نیز ضمانت‌نامه ما را قبول دارد آن دسته از کارفرماها که حاضر به پذیرفتن نشدند در حال مذاکره با سازمان‌های همتای خود در آن کشورها هستیم تا مشکلات حل شود.اعطای ضمانت‌نامه‌هایی با سود تسهیلات کمتر

وی در پایان تصریح کرد: ما در صندوق ضمانت صادرات پذیرای انتقادات و پیشنهادات صادرکنندگان هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.