ارتباط با کارشناس فروش

021-62 99 96 97

چینیران

آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی

واردات کالاهای اساسی

بررسی آمار تجارت خارجی کشور از ابتدای سال‌جاری تا ۲۵ خرداد در خصوص واردات کالاهای اساسی نشان می‌دهد که برنج خارجی، ذرت، انواع دانه‌های روغنی (سویا)، دارو و تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و کنجاله سویا، روغن‌های خوراکی نیمه جامد و مایع و خام، کره با بسته‌بندی بیش از ۵۰۰ گرم، جو و شکر خام، گوشت قرمز سرد، چای خشک، گوشت قرمز گرم و حبوبات به ترتیب بیشترین میزان واردات را طی این مدت داشته‌اند.

به گزارش روابط‌عمومی گمرک ایران، برنج با ارزش ۶۶۳ میلیون دلار در صدر کالای اساسی قرار دارد به‌طوری که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ و ۱۱ صدم درصد افزایش را نشان می‌دهد. ذرت ازجمله کالاهای اساسی است که در رتبه دوم جای دارد و طی این مدت به میزان ۵۲۳ میلیون دلار به کشورمان وارد شده است.

ارزش دلاری انواع دانه‌های روغنی (سویا) به کشورمان نیز طی این مدت ۳۴۶ میلیون دلار بوده است.  دارو و تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی از دیگر کالاهای اساسی است که با حجم ۴ هزار و ۱۵۱ تن و به ارزش ۳۳۳ میلیون دلار طی مدت مذکور وارد کشور شده است. واردات کنجاله سویا نیز حجمی معادل ۷۵۳ هزار و ۴۶ تن و ارزشی معادل ۳۳۱ میلیون دلار طی این مدت داشته است.

روغن‌های خوراکی نیمه جامد و مایع و خام از دیگر کالاهای اساسی است که به حجم ۳۳۶ هزار و ۱۴۲ تن و با ارزش ۲۶۰ میلیون دلار وارد کشور شده است. کره با بسته‌بندی بیش از ۵۰۰ گرم با رشد چشمگیر از نظر ارزشی نسبت به مشابه سال گذشته همراه بوده است به‌طوری‌که واردات این کالا طی مدت مذکور با حجم ۴۱ هزار و ۲۶۳ تن و به ارزش ۲۶۰ میلیون دلار بوده است. 

جو، از دیگر کالاهای اساسی است که با میزان ۷۱۷ هزار و ۷۴۳ تن به ارزش ۱۹۱ میلیون دلار وارد کشورمان شده است. واردات شکر خام طی این مدت با حجم ۴۹۶ هزار و ۲۲۹ تن به ارزش ۱۷۴ میلیون دلار بوده و واردات گوشت قرمز سرد با حجم ۳۱ هزار و ۱۱ تن به ارزش ۱۲۷ میلیون دلار طی این مدت وارد کشور شده است. براساس این گزارش واردات چای خشک به میزان ۲۲ هزار و ۳۰۱ تن و به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار در مدت زمان مذکور صورت گرفته است. 

گوشت قرمز سبک گرم از دیگر کالاهای اساسی است که واردات آن از ابتدای سال‌جاری تا ۲۵ خرداد با حجم ۷ هزار و ۷۷۸ تن و به ارزش ۵۱ میلیون دلار بوده است. این گزارش در ادامه می‌افزاید: میزان واردات حبوبات طی مدت مذکور ۴۸ هزار و ۸۸۱ تن به ارزش ۴۵ میلیون دلار بوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.